گلبرگ دانلود جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی دنیای ژوراسیک

پیام سایت : به وب سایت گلبرگ دانلود خوش امدید

گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» (Jurassic World: Fallen Kingdom)

همانطور که انتظار می‌رفت، فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» این هفته توانست گیشه‌های آمریکای شمالی را فتح کند.

فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» (Jurassic World: Fallen Kingdom) بالاخره به گیشه‌های داخلی راه یافت. پنجمین اثر از سری‌فیلم «ژوراسیک» توانست با فروش ۱۵۰ میلیون دلاری‌اش، رقیبان خود را از صحنه خارج کرده و جایگاه اول باکس‌آفیس را به خود اختصاص دهد. در عین حال، این فیلم دارای افت ۲۸ درصدی در فروش افتتاحیه نسبت به فیلم «دنیای ژوراسیک» محصول سال ۲۰۱۵ دارد که توانست فروش افتتاحیه ۲۰۸ میلیون دلاری را ازآن خود کند. در باکس‌آفیس جهانی، این فیلم به قدرت‌نمایی خود ادامه داد و توانست با فروش ۱۰۶٫۷ میلیون دلاری‌اش، فروش جهانی خود را به رقم بسیار خوب ۷۱۱٫۵ میلیون دلار برساند. کارگردانی این فیلم برعهده خوان آنتونیو بایونا بوده و ستارگانی ازجمله کریس پرت در نقش اوون گردی، برایس دالاس هاوارد در نقش کلیر دارنینگ، جف گلدبلوم در نقش دکتر یان مالکوم، بی دی ونگ در نقش دکتر هنری وو، ایزابل سرمون در نقش میسی لاکوود، جرالدین چاپلین در نقش آیریس، جیمز کرامول در نقش سِر بنجامین لاکوود، تد لوین در نقش کت ویتلی، دنیلا پیندا در نقش دکتر زیا رودریگز و توبی جونز در نقش گانر اورسال درآن حضور داشته و به‌ایفای نقش می‌پردازند.

انیمیشن جدید کمپانی دیزنی و پیکسار یعنی «شگفت‌انگیزان ۲» (Incredibles 2) با افت فروش ۵۶ درصدی خود نسبت به هفته قبل جایگاه دوم جدول باکس‌آفیس را ازآن خود کرد. فروش خانگی این انیمیشن در هفته اخیر ۸۰٫۹ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب، این انیمیشن پس از ۱۰ روز اکران توانست فروشی ۳۵۰٫۳ میلیون دلاری در خانه داشته باشد. فروش خارجی «شگفت‌انگیزان ۲» در هفته اخیر برابر ۵۶٫۸ میلیون دلار بوده است چراکه این انیمیشن تنها در سه کشور چین، هند و تایلند اکران شده است. در مجموع، این انیمیشن توانست در هفته اخیر به فروش خارجی ۱۳۴٫۶ میلیون دلاری و فروش جهانی ۴۸۵ میلیون دلاری دست پیدا کند. کریگ تی. نلسن در نقش باب پار، هالی هانتر در نقش هلن پار، سارا واول در نقش ویولت پار، هاک میلنر در نقش دش پار و ساموئل ال. جکسون در نقش فروزون در نقش اولین دور از جمله صداپیشگان انیمیشن «شگفت‌انگیزان ۲» هستند. کارگردانی این انیمیشن نیز همانند قسمت اول برعهده برد برد بوده است. فیلم «هشت یار اوشن» (Ocean’s 8) نیز توانست با فروش داخلی ۱۱٫۶۵ میلیون دلاری‌اش در صحنه باقی بماند و جایگاه سوم این جدول را به خود اختصاص دهد.

فروش خانگی این فیلم به رقم ۱۰۰٫۳ میلیون دلار رسیده است. در باکس‌آفیس خارجی نیز این فیلم توانست فروشی ۲۶٫۹ میلیون دلاری داشته باشد. بدین ترتیب شاهد فروش جهانی ۱۷۱ میلیون دلاری از این فیلم هستیم. اثر جدید کمپانی نیولاین سینما تحت عنوان «تگ» (Tag) نیز توانست با فروش ۸٫۲ میلیون دلاری‌اش جایگاه چهارم این جدول را ازآن خود کند. این فیلم کمدی تا به اینجا توانسته از فروش خانگی ۳۰٫۳ میلیون دلاری برخوردار باشد. در جایگاه پنجم جدول باکس‌آفیس «ددپول ۲» (Deadpool 2) را شاهد هستیم. این فیلم توانست با اضافه کردن ۵٫۲۵ میلیون دلار، فروش خانگی خود را به رقم ۳۰۰ میلیون دلار برساند. در گیشه‌های خارج از خانه نیز این فیلم فروش ۵٫۳ میلیون دلاری را به خود اختصاص داد و فروش خارجی خود را به رقم خوب ۴۰۳ میلیون دلار رساند. در مجموع فروش جهانی این فیلم ۷۰۷ میلیون دلار خواهد بود. کارگردانی این فیلم برعهده دیوید لیچ بوده و ستارگانی از جمله رایان رینولدز، مورنا باکرین، تی‌جی میلر، جاش برولین، لزلی اوگامس و برایانا هیلدبرند در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداخته‌اند.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

در هفته آینده، قسمت دوم از فیلم موردانتظار «سیکاریو» با عنوان «سیکاریو: روز سولدادو» در بیش از ۲۹۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌رود. فیلم کمدی «Uncle Drew» نیز در ۲۶۰۰ سالن سینما اکران خواهد شد.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو مووی

نظرات و ارسال نظر